pondělí

Kuře na zelí s bramborovým knedlíkem

Tohle jídlo patří k mým nejoblíbenějším... a opravdu k nejsnažším, protože v kuchyni se ani trochu nenadřete :D.  Ačkoli jsem ještě minulý rok zelí nemohla ani cítit. Možná to byl pozůstatek ze školky, jako většina apatií k jídlu, které ještě doposud mám! A jen díky tomuto receptu jím zelí a to pouze v této úpravě s kuřetem :). Musím říct, že je to výborné a přitom opravdu snadné!!! Takže vřele doporučuju! Ať se jdou Italové s těstovinami vycpat :D /joke/ :D.


Na pečené kuře na zelí budeme potřebovat:
ding-dong a christmas bell.  jedno celé kuře
whoosh whoosh a christmas snowflake. no borders.   2 balení zelí /postačí i jedno... záleží na oblibě/
slurp slurp a christmas candycane.  máslo
snap snap a christmas gingerbread boy.  česnek
brush brush a christmas pine.  sojovou omáčku
Zelí vylejeme z obalu do pekáče, nesolíme ani nekořeníme...ale přidáme opravdu dost sojové omáčky, aby zelí dostalo hnědou barvu. Kuře si nakrojíme na půl, abychom ho hezky rozložili na celý pekáč.. Kuře vždy nařízneme pod kůži a plníme máslem a česnekem... Čím více česneku, tím lépe :) Kuře už nijak nesolíme a ani nekořeníme, protože zelí je slané dost!


Na bramborový knedlík z prášku budeme potřebovat :
 snap snap a christmas gingerbread boy.  2pytlíky br.knedlíků , horkou vodu a ruce :D / vše se dočtete na obalu! / Je to opravdu primitivní :D !!

SHARE THIS POST

3 komentáře:

  1. mi se na tom líbí ta sojová omáčka, jen nejím kuře vcelku.. asi si zkusím udělat jenom zelí s knedlíkama :D

    OdpovědětVymazat
  2. tý jo... jsi dobrá. Asi to udělám v týdnu našim, ale taky nemám ráda kuře vcelku, takže koupím jenom stehýnka. To by snad mělo jít :). Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho a při kolika stupních to pečeš? :)

    OdpovědětVymazat
  3. kuře vcelku vypadá až moc jako kuře :D. Stehýnka jsou takový anonymní.

    OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©