pondělí

Lahev jako módní doplněk


Dlouhou dobu jsem hledala zajímavou lahev, kterou bych se nebála vytáhnout z kabelky. Lahev, kterou bych mohla opětovně používat a nemusela se bát, že ji promáčknu. Nejprve jsem objevila bobble lahve. Zpočátku jsem s nimi byla moc spokojená. Jenže už po měsíci mi došlo, že to nebude lahev na celé roky. Po pár týdnech se bobble lahev poničí. Nemám tím na mysli promáčknutí, ale škrábance. Jednoduše po půl roce vypadá jako kdybyste ji vytáhli z kontejneru. :D Alespoň ty mé tak vždy dopadly.
Navíc nevýhodou bobble lahví je to, že vypadají sportovně, takže se nehodí k elegantnějšímu oblečení. Tedy pokud se snažíte být stylové za každých okolností.
Takže kromě toho, že se mi zachtělo po nějaké neutrální lahvi, která bude doplňovat outfit, zadala jsem si cíl, najít odolnou lahev, která bude stále hezká a nebudu si tak muset za pár měsíců kupovat další.
Pátrala jsem pátrala, všude objevovala nevzhledné plastové lahve s dětskými motivy, až jsem narazila na tuhle skleněnou Equa, která mě svou jednoduchostí upoutala hned v prvním momentu.


Neříkám, že jsem se skleněné lahve nebála. Dlouho jsem váhala. Nerada nosím těžké nádoby v kabelce. Poté mě zbytečně bolí záda. Vím, že jedna lahev navíc nemusí být nic závratného a asi si i budete si ťukat na čelo, proč to tak řeším. Ale i těch pár gramů je znát. Do školy jsem s sebou vždy nosila bobble lahev prázdnou a až ve škole si ji napouštěla vodou, abych si zbytečně nezatěžovala rameno.
U jedné slečny jsem se na blogu dočetla, že je tahle lahev opravdu lehounká. To samé bylo uvedeno i v popisku u prodejce. Jen jsem nikdy neobjevila její váhu. A tak jsem si řekla, že jim budu oběma věřit a zariskuji.

Jak to tedy celé dopadlo?

Řeknu Vám, že lahev není tak lehká, jak bych si přála. Stále se mi zdá těžší. Pro představu jsem zvážila klasickou 200 ml sklenici a tuto, která má objem 0,57 litru. Klasická sklenička vážila 268 gramů, tato z borosilikátového skla 240 gramů.
Slečna to s tou váhou přece jen přehnala. Sama bych nenapsala, že by byla lehoučká. Ale přece jen je lehčí, než kdyby byla vyrobena z obvyklého materiálu.

SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©