úterý

V Secret of raw

 
Ráda bych vám doporučila svou oblíbenou restauraci - Secret of raw
Znáte ji? Pokud ne, je to velká škoda. Jedná se o vitariánskou restauraci v Praze. A pokud patříte mezi menšinu, která nemá absolutně tušené, co je vitariánství nebo raw food, trochu vám tuto filozofii přiblížím. Jedná se o tzv. živou stravu. Jak by řekla kamarádka vyšší level veganství. Veganem se lidé stávají z etických důvodů, vitariány poté proto, že jim záleží na sobě samých. A v čem se tedy tohle stravování liší? Příprava jídel spočívá v klíčení, mixování a sušení ovoce a zeleniny do 42 stupňů celsia, abychom dostali do těla co nejvyšší možné množství vitamínů a enzymů. 


Vitariáni díky tomu, že jedí ovoce, zeleninu, ořechy a naklíčené luštěniny mají neskutečně krásnou pleť, jakoby zářili. Mají spoustu energii a ve většině případů vypadají mladší než jsou.
Na youtube v dnešní době naleznete nespočet videí od nejrůznějších vitariánů po celém světě. Nejznámější, koho byste mohli znát, je Fully Raw Kristina, krásná energická žena, díky které by se chtěla stát vitariánkou každá a nebo byste mohli znát Mimi Kirk, které už je přes sedmdesát let a vypadá stále skvěle a hlavně je na svůj věk neskutečně vitální.
Ale zpátky k restauraci. Tu objevíte na Praze 3 v Seifertově ulici. Otevřeno má každý den kromě neděle, od jedenácté dopoledne do deseti večer. A pokud se sem chystáte na schůzku, doporučuji si předem místo zarezervovat.
Pokud máte pocit, že vitariáni nemohou jíst pestře a mají fádní stravu, jste na omylu. V Secret of raw vás přesvědčí, že vitariánská strava je vážně moc chutná.
 

Doporučuji vám při první návštěvě ochutnat talíř, který neustále obměňují a na kterém dostane od všeho něco.
Na fotce na talíři můžete vidět mrkvové špagety s avokádovou tapenádou, sushi wasabi se zázvorem, 1/4 pizzy ( to je snad mé druhé nejoblíbenější vita jídlo) a mé nejoblíbenější - mini quiche s marinovanými rajčaty.
Cena takového talíře vychází na 245 korun. Abyste si nemysli. Samozřejmě na něj nechodím denně. A navíc díky Dinning Card, o které jsem se tu nedávno zmiňovala, mám v restauracích 20% a 25% slevu na celou večeři.

P.S.: Navíc mají neskutečně milou obsluhu, která vám ráda poradí, čím se živit při přechodu na raw food. :)

 
A pokud ujíždíte na sladkém a máte chuť pouze na raw dorty, doporučuji vám cukrárnu Sweet secret of raw, ve které mají ty nejlepší dorty na světě. Tedy až na citronový, který je převážně z kokosového oleje a který asi chutná jen mně. Namísto toho doporučuji si vzít dort, který má krém z kakaového másla. Takové dorty si získají každého. Potom budete nadšení.
Cukrárnu objevíte nedaleko I. P. Pavlova, v ulici Rumunská.
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©