pondělí

DIY bělící pasta pro zdravé dásně


Jak jsem se nedávno zmínila, kokosový olej je takový malý velký zázrak, který využívám na spoustu věcí, zejména co se kosmetiky týče.

Vědecké studie prokazují, že kokosový olej obsahuje látku, která bojuje s bakteriemi v ústech, a tak předchází tvorbě zubních kazů a zánětů dásní. 
 Odnepaměti byl tak používán indiány, kteří měli zdravé zuby. Nepoužívali kartáčky, jednoduše olej vložili do úst a a mísili ho se slinami asi půl hodiny, a poté jej vyplivli.

Kokosový olej vám kromě prevence vzniku paradentózy pomůže dosáhnout bělejšího chrupu. Už po dvou týdnech čištění zubů uvidíte rozdíl.
 Navíc jsem použila jedlou sodu. Ta obnovuje PH v ústech a napomáhá k rychlejšímu bělení. Není tedy v puse extra příjemná... Ale když používáte pasty s obsahem soli, abyste předešli paradentóze, taky to není žádná sláva. Ale abyste poté měli voňavou pusinku a neměli pachuť v ústech, použijte esenciální oleje. Já jsem zvolila mátový a aloe vera s pomerančem.

Co budete potřebovat: 
5 lžic kokosového oleje (rozpusťte ve vodní lázni)
3 vrchovaté lžíce jedlé sody
30 kapek esenciálního oleje dle chuti

TIP: K pastě si do koupelny přineste špachtli a nebo malý příborový nůž. :)
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©