úterý

Jak na dokonalé rty


Dlouhou dobu jsem se obešla bez konturovacích tužek. Také jsem opravdu dlouhou dobu nosila rtěnky jen výjimečně. Vystačila jsem si s barevnými balzámy na rty. Přece jen na střední škole bych si nedovolila namalovat si rty výraznou barvou. Ale čím jsem starší, tím mám více odvahy. V posledním roce jsem si vybírala zejména výrazné, do očí bijící, odstíny rtěnek. Jenže už po první koupi jsem si uvědomila, že si s rtěnkou a štětečkem nevystačím. Ať jsem strávila u zrcadla třicet minut nebo jen pět, v obou případech jsem měla pocit, že můžu jít rovnou na maškarní bál. A tak abych začala nosit výrazné rtěnky, musela jsem si pořídit i konturovací tužku. Není nic horšího než nerovnoměrně nanesená rudá rtěnka.


1. Nejprve orámuji okraje rtů konturovací tužkou.
2. Poté jí vykreslím celou plochu rtů. Babička si rty jen obkreslovala. Ale ze své zkušenosti vím, že orámování nestačí. Proč? Téměř každá rtěnka se Vám obtiskne v kavárně na hrneček a na rtech Vám zůstane jen barva na okrajích rtů, takže budete vypadat jako klaun. Proto rty vykresluji celé.
3. Hodně výrazné odstíny nanáším zásadně štětečkem. Minimalizujete tak pravděpodobnost přetažení. A když přece jen přetáhnete, hravě vše očistíte vatovými tyčinkami (uchošťoury).
4. Rty poté přepudruji a znovu přetřu rtěnkou, aby déle vydržela.
5. Pokud chcete mít opravdu precizní rty, můžete pokračovat jako vizážisté na přehlídkách, kteří ještě nanášejí okolo rtů korektor, aby byl tvar rtů opravdu dokonalý.


Na fotce - moje konturovací tužky na rty od Clinique (vlevo odstín cocoa peach a vpravo plummy)
Tyhle konturovací neořezávací tužky na rty od Clinique jsou vážně dobré. Jsou to moje lásky. Tuha je krémová, není příliš tuhá, takže se vážně snadno nanáší. Nemusím s ní dřít do rtů, jako jsem byla u levnějších tužek zvyklá.
A to hlavní pozitivum. Vydrží mi na rtech celičký den. Když ji použiji, nemusím si neustále kontrolovat rty v zrcátku. Zůstane totiž na svém místě bez jakéhokoli rozmazání až do večera. Jsem s výsledkem moc spokojená.
Doporučuji využít akci v Sephoře. Pokud na žádnou slevu nenarazíte, vyjde Vás totiž na 500 korun.
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©