neděle

INSTAntní týden: Vegan v nemocnici


 Celou neděli mě bolela záda, jako kdyby mi na nich celou noc někdo ležel. Večer už mě bolelo i dýchání. A tak jsem se nechala přesvědčit, abych přijela do nemocnice na vyšetření. Doufala jsem, že to bude jen skřípnutý nerv v zádech. Nebyl. A tak jsem tento týden, namísto ve škole, strávila v nemocnici se zánětem ledvin. 
 Byla to má první hospitalizace v nemocnici. Ani nevíte, jak jsem se toho bála. Zvláště jsem měla obavy, že mě čeká týdenní půst. Na facebooku nemocniční stravu probíralo několik veganů a ve většině případů dostaly maso a  dle jejich názoru nikdo nějaké veganské stravování neřešil. V neděli večer jsem si nechala zaškrtnout vegetariánskou dietu a ke všemu ještě bez laktózy. Takže asi se dotyční báli nahlásit svá omezení. Jinak si to nedokážu vysvětlit.
 Po pondělní snídani, ze které jsem mohla tak maximálně natlučené jablko, mě navštívila dietní sestra, která si pečlivě zapisovala, co běžně jím a nejím. Pomalu jsem jí diktovala recepty, podle kterých mi mají celý týden vařit. Nestačila jsem se divit. Na oběd už mě čekaly zapečené brambory s cibulí a sojovým masem. A kdybych náhodou byla hladová, nechyběla plechovka kukuřice, půl kila ovesných vloček, banán, mandarinka a jedno rajče. :) Takové porce jsem dostávala třikrát denně. Pěkně si mě tam za těch pár dnů vykrmili.
V nemocnici jsem se měla opravdu jako v hotelu. Domů jsem odcházela s příslibem, že budu ještě ležet v teple své postele... Jinak by si mě tam ještě nechali. Věřte nebo ne, ale je to těžké to dodržet.
Ale co jsem si doma užila, byl spánek. Hned první noc jsem prospala dvanáct hodin. 
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©