úterý

DEN ZA DNEM: Jak se vypořádávám se stresem?


V poslední době mi na blog nezbývá tolik času. Přitom mám tolik nápadů, jak se tady realizovat. Jenže neustále dělám něco jiného. Snažím se socializovat co se dá. Piknikuji a randím. Seznamuji s novými lidmi. Snažím se udržet si nová přátelství.
Ke všemu se nezadržitelně blíží zkouškové období. Což znamená, že toho mám ve škole až nad hlavu. Netuším, který úkol dřív udělat a na který test se dříve naučit. Jednoduše toho mám hodně. Takže abych se zbavila úzkosti a utekla od stresu ze školy, věnuji se pohybu.

Jak už jsem se minule chlubila, začala jsem chodit na florbal. Jenže jeden den v týdnu mi nestačí. A tak jsem začala běhat. Ale i to má háček. Samotnou mě běhat ani trochu nebaví. Mám problém donutit se a potom vydržet běžet hodinu v kuse. Někoho jsem potřebovala, kdo by mě maličko vyhecoval. Musím se pochlubit... Povedlo se mi totiž najít si i parťáka na běh. Ano, čtete správně mužský rod. Po inzerátu v jedné veganské facebook skupině se mi ozvalo asi šest mužských a z toho jen dvě slečny. Nakonec jsem si vybrala nejaktivnějšího člověka... tou aktivitou myslím aktivitu v psaní na facebooku. :D
Musím přiznat, že jsem měla velké obavy. "Přece jako holka nemůžu stačit klukovi," neustále jsem si opakovala v hlavě. Ale opak byl pravdou. Buďto můj nový parťák na běh v životě neběžel a nebo mám velmi slušnou fyzičku. :D Ráda bych věřila druhé variantě, ale stále si myslím, že ta první bude pravděpodobnější.


Mimo florbal a běhání jsem se rozhodla chodit na jógu. Ta se koná každý čtvrtek na Vyšehradě od sedmé hodiny večerní. Pokud máte volné čtvrteční večery, jste začátečníky a máte jako studenti hluboko do kapsy, ráda Vám ji doporučím.
Na první lekci jsem se příliš nepřipravila, tedy nevybavila... Lépe řečeno jsem nedomyslela, že by se mohlo ochlazovat. A tak nebylo divu, že jsem při konečné meditaci namísto na dýchání myslela na to, že jsem promrzlá až na kost. Příště si s sebou vezmu čepici, rukavice a dvě mikiny. :)


Emoce jsem vždy řešila jídlem. A tak si ve stresu dopřávám vše, na co mám zrovna chuť. Žádné diety se u mě nedočkáte, zvláště ne v předzkouškovém a zkouškovém období.
(cuketa s marinovaným tofu s rýží na víně)

A jak řešíte stres ve škole Vy?
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©