neděle

Stačí otevřít oči


Už odmalička nemám ráda cirkusy. Pamatuji si, když jsem ve třinácti byla naposled v zoologické zahradě se školou. Učitelky na mě koukaly jak na psychicky narušené dítě, protože jsem nesdílela nadšení s ostatními spolužáky. "Podívej, ta gorila má krásný nový výběh," špitali si kolemjdoucí s nadšením a fotili si ji. Jakoby byli slepí. Neviděli ten smutek v jejích očích, který mi lámal srdce. Cítila jsem tehdy neskutečnou úzkost. Chuť začít křičet a plakat zároveň. Chuť jí jakkoli pomoct. Ale byla jsem a stále jsem tak bezmocná.
Trápilo mě, že to ostatní neviděli. Nechtěli.


Proto když jsem se dozvěděla o akci Divočina v Harfě, kde bylo možné vidět na střeše budovy tato smutná vězněná zvířata, ani vteřinu jsem neváhala... Chtěla jsem mít tu šanci zúčastnit se - mít sebemenší příležitost pomoct lidem otevřít oči. Ukázat jim ten smutek, který vidím v očích vězněného zvířete.


www.cirkusybezzvirat.cz

Další protestní akce se uskuteční už v pátek 23. května. Máte-li facebook a chcete se události dočíst více, podívejte se SEM.


Navštěvujete cirkusy a zoo?
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©