čtvrtek

3 produkty od Alverde (dekorativní kosmetika)


Jsem ten typ ženy, která celý svůj život hledá... asi byste čekali, že napíšu štěstí, lásku, muže... Ale ani jedno tentokrát nezmíním. Věřím, že štěstí, láska i muž si vás vždy najdou, když přestanete urputně hledat a necháte život plynout. Ovšem kosmetika Vám jen tak do klína nespadne. Pokud ji nedostanete k narozeninám nebo k Vánocům. Ale protože mě Vánoce čekají až za půl roku, stejně tak jako jmeniny a narozeniny, rozhodla jsem se pátrat sama, bez toho abych doufala, že se na mě usměje štěstí samo od sebe.

V posledních několika týdnech se mi neskutečně zhoršila pleť. Zpočátku jsem to dávala za vinu stravě. A tak jsem začala pátrat, která potravina mi to způsobuje. Nejprve jsem nejedla žádné citrusy, poté jsem zase nejedla nic smažené a s éčky. Také jsem zkoušela nejíst pečivo. Ale pleť byla stále stejně zničená jako na začátku experimentu. Až mi to došlo...

 Po dvou letech používání jednoho makeupu jsem po každé aplikaci dostala vyrážku. Po každém nanesení jsem měla do půl hodiny po celé pleti drobné pupínky. Vtipné bylo, že čím více jsem měla pupínků tím častěji jsem si tím pudrovým makeup přepudrovávala pleť. Dokonce i spolubydlící se mě začali ptát, co to mám s pletí.
Stačil den bez makeupu. Pleť byla zklidněnější a v daleko lepším stavu. 


Nezbývalo nic jiného, než makeup přenechat kamarádce, která na něj zatím alergickou reakci nemá. 
Já se zase vydala do drogérie, rychle si opatřit nějaký nepříliš drahý makeup bez parfemace, barviv a konzervantů, který by mi toho bývalého pudrového oblíbence od Clinique nahradil. Ani nevíte, jak mě ta reakce pleti mrzela. Protože lepší makeup jsem neměla.
Ale teď už mě to zase až tak netrápí. Namísto pudrového makeupu od Clinique teď používám tuhle dvojku makeup a pudr od kosmetiky Alverde, jejíž produkty z velké části nesou označení vegan. Oba dva mám v nejsvětlejším odstínu, který odpovídá mému světlému tónu pleti. Nepíšu to jen tak. Jak dobře víte, tak mám velmi světlou pleť... Někteří rýpaví čtenáři by napsali mrtvolnou.
Je to pro mě takový malý zázrak objevit odstínově padnoucí makeup. Ani MAC nenabízí tak světlé barvy makeupů a pudrů. Takže už jen proto jsem z tohoto objevu tak nadšená.


Proč mi tento kompaktní makeup vyhovuje?
1. Má krásnou květinovou vůni
2. Je mastnější, díky tomu pleť nevysušuje
3. Při nanášení se okamžitě spojí s pokožkou
4. Je na pleti lehounký. Ani o něm nevíte
5. Nezanáší póry a nezhoršuje akné
6. Obsahuje drobné třpytky, a tak rozjasní pleť.

7. První makeup, který dokonale padne mému odstínu pleti
8. A abych zapomněla... Nevytváří na pleti žádné mapky 


Ale abych taky jen nechválila, měla bych i připomínky. Ačkoli je součástí balení makeupu i houbička, makeup nanáším pouze prsty, protože se jednoduše houbičkou nanést nedá. Takže mi slouží zejména jako korektor.
Zkombinují-li se tyto dva produkty, makeup a pudr, jsem s výsledkem opravdu moc spokojená. :)


Třetí produktem, který jsem si zamilovala, je řasenka na obočí v odstínu 01 blond. Donedávna jsem používala daleko dražší od MAC, která byla také určena pro blondýny. Přitom odstín blond u značky MAC byl daleko tmavší než tento. A tak jsem musela kartáček vždy pečlivě otřít do ubrousku, abych nevypadala jako šílenec. Sice v tomto případě musím být také opatrnější při nanášení, abych to nepřepískla, ale stačí kartáček otřít o kalíšek. Kapesníčku už není třeba. Obočí mám po aplikaci ve stejné barvě jako vlasy. Takže dávám velký palec nahoru! :)
Navíc řasenka obsahuje hřebínek na rozčesání obočí, což ta od MACu neměla. Takže jsem z tohoto produktu vážně nadšená. Ráda Vám jej doporučím stejně tak jako ty dva předešlé.

Máte s těmito produkty zkušenosti? :)
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©