čtvrtek

Chuť milovatCelý život toužíme po lásce. Nejprve ji dostáváme jako malí od rodičů. Přirozeně mámě chuť lásku opětovat, dát lásku druhým, najít si jednu osobu, kterou zahrneme veškerou svou láskou. Jenže mnohdy nám nedochází, že tou osobou nemá být někdo cizí. Nemusíme tu osobu usilovně hledat. Nemusíme ji hledat, protože tou osobou jsme my samotní. Jakmile pochopíme, že nejprve musíme začít milovat sebe samotné, otevřeme srdce pro druhé. Neotevřeme tak srdce pouze jedné dotyčné osobě, ale otevřeme se tak celému světu. 

Setkávám se s lidmi, kteří usilovně hledají. S lidmi, kteří nehledají sebe ve skrze poznávání sebe sama, ale hledají si partnera. Sama jsem to zažila. Člověk doufá, že jeho život bude spokojenější, dostane řád, nebude se cítit osaměle, druhý jej posune dál, zachrání ho. Lidé vstupují do vztahu s vysokými očekáváními. A jakmile se očekávání nenaplní - partner jim nepomůže se změnit, jsou zklamaní a viní ze svého pocitu nenaplnění druhého. A tohle zklamání prožívají stále dokola... Ze vztahu do vztahu, aniž by si uvědomili, že je třeba změnit sebe a svůj přístup k sobě a ke svému životu.

 Přestaňte hledat spřízněnou duši. Najděte nejprve sami sebe. Poznejte na sobě své nejmilejší stránky. Uvědomte si je a buďte pyšní na to, jací jste. Milujte sami sebe a svůj život. Je něco, co vás právě teď v životě trápí, změňte to. Nepotřebujete k pocitu štěstí druhé. Buďte strůjci vlastního osudu, neočekávejte a nedoufejte, že váš život dostane ten správný směr díky někomu dalšímu. :)

To Build a Home by The Cinematic Orchestra on Grooveshark
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©