čtvrtek

Jsem pokrytec


Vždy jsem toužila po tom, aby se měli všichni dobře, cítili se šťastní. Pamatuji se, jak jsem na úkor sebe nedokázala říct druhým ne a dělala to, co jsem si myslela, že je potěší. 
Nějakou dobu jsem byla nešťastná z toho, jaký je svět, jací jsme my všichni, jaká jsem já. Stále jsem si pokládala otázku, proč se nemůžeme chovat líp, byla jsem vnitřně rozmrzelá. Jenže pohádková představa dokonalého světa, kde se k sobě všichni chovají dobře, kde jeden nevyužívá druhého, je utopie. Na světě je dobro i zlo. Nic není černé, ale ani bílé. Ani my nedokážeme být jen dobří, jsme i zlí. 
Přemýšlela jsem dlouho o tom, jak být správným člověkem, abych nikomu neublížila. Nejedla bych maso, přestala bych konzumovat potraviny, které nutí druhé strávit celý život v kleci... Pracovala bych tam, kde bych druhým pomáhala. Jenže to stále není ono. Za kosmetikou, ale i oblečením, které nosím je taky bolest. Léky, elektronika, jídlo z jiné země... Stále podpora vykořisťování. Dostala jsem se do momentu, kdy jsem si říkala, že už jen to, že si dám jídlo, ve kterém je třeba slunečnicový olej, způsobí zabití tisíce životů při sklizni. 
Kdy tedy přestanu druhým ubližovat? Kdy přestanu denně páchat zlo? V moment, kdy tady nebudu.
Jenže já přece chci žít, chci si život užívat a nechci se pomyslně zavřít do té klece, protože mým snem je žít v dokonalém světě bez bolesti, beze strachu a utrpení. Nejsem dobrý člověk, jsem špatná a zlá jako kdokoli jiný, v některých ohledech více a v jiných méně.  
Stále se chci stravovat vegansky, už jen proto, že vím, co živočišná strava způsobuje mému tělu. Jen vím, že dosavadní přístup nebyl pro mě ten pravý, protože jsem z tohoto světa, a tím i ze svého života, nebyla šťastná. Chci se smát, chci dělat to, co mě těší a nechci se cítit, že mám na noze řetěz s koulí.  
Jako mladší jsem hodně soudila, druhé a sebe taky. A to mě přivedlo až sem.
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©