sobota

Testování na zvířatech v Číně

Bude to dva a půl roku, kdy jsem se rozhodla chovat se etičtěji a empatičtěji. Vždy jsem byla empatická k lidem, ale ke zvířatům, ač jsem je měla ráda, byla má empatie povrchní. Když jsem se o celou problematiku veganství začala blíže zajímat, rozhodla jsem se vyřadit ze svého jídelníčku suroviny, díky kterým jsou zvířata vykořisťována a lidé se k ním chovají jako k věci. To, že nemají IQ odpovídající našemu, není argument pro to, proč je ponižovat. Mentálně handicapovaný člověk má taky právo volně se pohyb a nikdo z něj neudělá otroka. To je tak ve zkratce, proč jsem se rozhodla jít směrem k veganství. 


Později jsem se začala zajímat i o kosmetiku. Ačkoli byl v roce 2013 uveden nový zákon o zákazu testování kosmetiky v Evropské unii, včetně zákazu sem takovou kosmetiku dovážet, značky nadále testovaly v Číně, a to kvůli tamějším zákonům, které nedovolovaly vstoupit na trh bez testů na zvířatech.
Konečně došlo na tu chvíli, kdy Čína od tohoto příkazu upustila. Díky tomu značky nebudou muset testovat na zvířatech a na čínský trh se tak dostanou i značky, které mají certifikát HCS (humánní kosmetický standart).
Více se dočtete TADY.
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©