středa

Kluci nepláčou


Kdo by neznal větu "Kluci nepláčou.". Od dětství to slýcháváme. "Pochlap se. Nebuď baba." Kluci se začnou stydět za své city, za své emoce. Pláč na veřejnosti je pro ně ostudou. Všechno špatně. Člověk své emoce potlačí a nebo se za ně stydí, nevyzná se v nich, protože má být přece tvrdý mužský, co se nemá chovat zženštile. 
Od dětství jsem zvyklá dávat najevo své emoce. Vždy jsem o svých pocitech mluvila a ventilovala je... (Možná až příliš.) Komunikace pro mě byla vždy tak důležitá. Vždy jsem řekla, co mám na srdci.
 Ve vztahu jsem tak zmínila co mě trápí, objasnila příčinu a taky to, jak tomuto "trápení" předejít, abych nemusela tuhle zkušenost opakovat. Jenže... Vždy doufám, že druhý bude taky sdílný. Jenže není to tak snadné. Zjistila jsem, že muži (alespoň ty, které přitahuji) nejsou schopni mluvit o svých pocitech, nejsou schopni komunikovat.
 Oči prozradí vše. Je vidět, že člověk má v sobě tolik pocitů a citů, něco se ho dotkne, je tak zranitelný, křehký, má bolístky, něco ho hluboko trápí, má to ve svém pohledu, ten smutek ani přetvářkou nezamaskuje... přitom má strach se otevřít, má strach komunikovat o tom, co se mu právě honí hlavou, co ho trápí, jaká je jeho největší nejistota. A vy tak moc toužíte, aby konečně začal komunikovat.
Najednou jste smutní. Je vám do pláče. Všechen ten smutek, který má druhý v sobě, proudí do vás, aniž by chtěl. Jen se na druhého naladíte... Chtěli byste mu pomoci, ale těžko pomůžete někomu, kdo si o pomoc neřekne, kdo o ni nestojí. A tak nezbývá než čekat a doufat, že jednoho dne se druhý otevře. A když ne... Odejdete. 
Stále si nejsem jistá, zdali jsou všichni muži tak citliví a nekomunikativní nebo mám jen potřebu ochraňovat a pomáhat a můj zájem o druhé je vyvolán potřebou druhému ukázat, jak moc je výjimečný, jak moc jedinečný, hodný a skvělý člověk je. 


SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©