pátek

DIY balzám pro dokonalého muže


Jsem milovníkem kokosového oleje. Používám ho na spoustu věcí, protože ho považuji za takový malý zázrak. A tak jsem se rozhodla o tento malý zázrak podělit.
Jenže... Nechci dávat druhému pod stromeček lahev kokosového oleje, která je nevzhledná, takže by tak akorát skončil kokosový olej v lednici a druhý by si na něj jak je rok dlouhý nevzpomněl. Proto jsem se rozhodla vytvořit balzám pro muže. A abych umocnila blahodárné účinky kokosového oleje a dala mu něco navíc, přidala jsem ještě éterické oleje.
Olejíček z verbeny je skvělý pro zklidnění úzkosti, nervozity a bolesti hlavy, napomáhá koncentraci, pomáhá při žaludečních potížích a navíc odpuzuje hmyz. Takže ideální pro muže, kteří rádi tráví spoustu času v přírodě někde na trampu.
Poté jsem ještě přidala tea tree, které má hojivé účinky. Díky tomu je ideální pro rychlé léčení odřeninek na tváři nejen po holení. Dá se také využít k léčení oparů nebo akné. A pokud už se vaše drahá polovička popálí, pomůže i k tomuto hojení. Takže jednoduše je to záhy balzám, který by měl mít pro jistotu vždy při sobě. Taková krabička poslední záchrany.
A abych neopomněla, co je všem jasné... kokosový olej je skvělý k hydrataci a navíc v zimě ochrání pleť i rty proti mrazu.


Jak na to? Ve vodní lázni si rozehřejte 100 g kokosového oleje. Jakmile se olej roztaje, sundejte jej z ohně i přidejte osm kapek z verbeny a osm kapek tea tree. Poté přelijte do uzavíratelné krabičky a dejte na dvě hodiny do lednice, aby olej ztuhl. A máte hotovo. :)

Využití: hydratace na tvář, na popraskané rty, na výživu vousů a taky ke zjemnění nehtové kůžičky
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©