pondělí

Od polyamory ke swingers klubu

Pamatuji se, když mi bylo osmnáct. Seděli jsme dva páry, přátelé, v hospodě a probírali životně důležitá témata. (ironie) „Chtěli bychom někdy zajít do swingers klubu,“ prohlásili přátelé, kterým bylo dvacet tři let a ve vztahu spolu strávili asi něco okolo šesti roků. Se zájmem jsem je poslouchala a v hlavě hodnotila, soudila a nakonec přemýšlela o tom, že mě samotnou daná myšlenka láká. „Jaké to asi je,“ pokládala jsem si otázku.

Tehdy jsem si představila, že někde za Prahou je opuštěný dům, někde na samotě, malý hotýlek, kam vstoupíte jen v páru a od přízemí, přes pokoje a schody se provozuje sex. Lákala mě ta představa zjistit, jak moc se můj obraz v hlavě liší od skutečnosti. Nakonec jsem ale došla k tomu, že jsem natolik stydlivá, že bych měla smůlu, protože bych se nikde nechtěla svlékat. Fantazírování o swingers tak záhy skončila.

Vztahová krize

Bude to dva roky, kdy jsem se poprvé ocitla v polyamory komunitě. Určitě si pamatujete tento článek. Tehdy jsem hodně tápala ve vztazích a hledala nejen samu sebe, ale zejména si urovnávala, co pro mě znamená láska, vztah a sex. O čtyři roky později od mého fantazírování se mi opět otevřelo téma swingers klubu. „Nechtěla by ses přidat?“ zval mě na jednom polyamory srazu (řekněme) Radek (nechci uvádět pravé jméno), který se potýkal s partnerskými problémy v několikaletém manželství. Krizi řešil návštěvou polyamory srazů a swingers klubů.

První pozvání jsem ale nakonec odmítla. A to zejména kvůli tehdejšímu příteli… a možná i jistému studu, který mě držel na uzdě. (Svlékat se mi nikde nechtělo...) Ovšem jakmile jsem ukončila krátký vztah, řekla jsem si, že vyzkoušet se má vše. Všechna překonání mých strachů mě jedině posunula a nikterak mi neublížila a to i v moment, kdy jsem si natloukla nos. Navíc když jsem si začala pročítat web daného klubu, kam chodil Radek, zjistila jsem, že tam nahá chodit nemusím… K návštěvě už mi tak vůbec nic nebránilo.

Trochu nervózní a zároveň natěšená na něco nové, jsem se vypravila jednu středu do klubu s Radkem. Nebylo to místo z mých představ. Nejednalo se o opuštěný domek za Prahou u lesa. Do klubu ani nemusel člověk v páru, jak jsem si myslela. Dokonce se ani neprovozoval sex na všech místech. Mé domněnky byly naprosto mimo realitu.

Představa versus realita

A jak to tedy v klubu vypadalo? Byt v suterénu měl velkou klubovou část, ve které se lidé oťukávali. Velké pohodlné pohovky, drinky, hudba a povídání. Když si lidé padli do noty, věnovat se sobě šli do nejrůznějších místnůstek a zákoutí, které byly v druhé části bytu. Sex v pokoji, kam mohl přijít další, místnosti, kde se mohli milenci zamknout a být jen ve dvou nebo pokoj na hrátky na gynekologickém křesle.

Podivila jsem se, když jsem si uvědomila, že mi je na tom místě daleko líp než kdekoli jinde. V klasických klubech mi totiž vždy vadila dotěrnost přiopilých mužů. Při tanci vám stále někdo sahal na boky a vy jste si nemohli užít večer dle představ. Začala jsem tak chodit s přáteli do gay podniků, kde se taky objevovali obdobní "heteráci". Ovšem ve swingers klubu stačilo říct, že nemám zájem.

Muž na vás nedotíral, pokud jste o to nestála. A to hlavní, najednou jsem měla šanci, stejně tak jako v polyamory komunitě, rozebrat s tamějšími návštěvníky jejich životní osudy a zkušenosti. Zajímalo mě, co je tam vede, zda je návštěva toho místa naplňuje, zda mají pocit, že se jim zlepšil nebo naopak zhoršil vztah, když začali s partnerem do klubu chodit apod… Cítila jsem se najednou ve svém živlu… /Pokud by vás zajímalo, jak to vypadá rok poté s kamarádem Radkem a jeho vztahem s manželkou... a nebo taky jak to mám teď já od své první návštěvy klubu, ráda se rozepíšu zase někdy příště…/

SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©